MOT–MTT 2025: ortopéd-traumatológus kongresszus Székesfehérváron
Az ortopédiai és baleseti sebészeti szakma legnagyobb hazai eseményét június 19–20-án rendezik a MET Arénában, rangos nemzetközi és hazai előadók részvételével.

2025. június 19–20. között Székesfehérvár ad otthont a Magyar Ortopéd Társaság (MOT) és a Magyar Traumatológus Társaság (MTT) közös éves kongresszusának. A rangos szakmai rendezvényt a MET Arénában tartják, amely méltó helyszínt biztosít a több száz résztvevőt váró konferenciának. Legutóbb 2022-ben, Budapesten rendeztek közös MOT–MTT kongresszust, így a mostani esemény kiemelten fontos alkalom a két rokon szakterület képviselőinek újbóli találkozására. A házigazda Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Mozgásszervi Sebészeti Centruma számára presztízs, hogy Székesfehérvár láthatja vendégül a szakma krémjét, ami tovább öregbítheti a város és a kórház jó hírét itthon és nemzetközi szinten. A kongresszus fővédnöke dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere, védnöke Dr. Bakos Gábor, a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház főigazgatója. A szervezőbizottságot a helyi ortopéd-traumatológus csapat vezeti Dr. Zahár Ákos főorvos elnökletével, a tudományos program összeállításáért pedig neves szakemberekből álló tudományos bizottság felel.
A két napos kongresszus programja a szakma aktuális kihívásait és újdonságait öleli fel. A rendezvény nyitó délelőttjén Fiatal Orvosok Fóruma várja a pályakezdő ortopéd-traumatológusokat, ezt követően párhuzamos tudományos szekciókban hangzanak el előadások a mozgásszervi sebészet számos területéről. A hivatalos megnyitó ünnepséget június 19-én kora délután tartják, a zárszóra pedig június 20-án délután kerül sor. A tervezett program alapján számos értékes előadásra és tartalmas szakmai vitára számíthatnak a résztvevők. A szervezők több neves külföldi és hazai szaktekintélyt is meghívtak előadónak, hogy tovább emeljék a kongresszus szakmai színvonalát.
A kongresszust megelőző “nulladik” napon külön pre-kongresszus bővíti a programot. Ennek keretében két gyakorlati kurzus és egy előadói készségfejlesztő tréning várja a jelentkezőket. Délelőtt a Fejér Vármegyei Szent György Kórház megújult patológiai osztályán bonctermi gyakorlat keretében tartják az országban elsőként megrendezésre kerülő, direkt anterior csípőprotézis beültetési tanfolyamot, délután pedig egy vállízületi protézis beültetési kurzust. Ezzel párhuzamosan a kongresszus helyszínén egy prezentációs technika tréning zajlik, szakértők bevonásával fejlesztve a résztvevők előadói képességeit.
A konferencia ideje alatt szakmai kiállítás is zajlik a helyszínen, ahol számos orvostechnikai cég, gyógyszergyártó és forgalmazó mutatja be termékeit és szolgáltatásait. A vállalatok jelenléte hozzáadott értéket nyújt a résztvevők számára: a legújabb implantátumok, műszerek és rehabilitációs eszközök megismerésére nyílik lehetőség, és az iparági szakemberek műhelymunkákkal, szimpóziumokkal is bekapcsolódnak a programba.